Kerko

Statistics

Ownership and capital

Active businesses by ownership: with women owners, with foreign owners by country and by registered capital.

Updated 28 October 2026

Businesses active today in All of Kosovo.

Active businesses

192,949

in total today

Woman-owned

38,314

19.9% of active businesses

Foreign-owned

12,648

6.6% of active businesses

Owner countries

440

most from Turqia

Foreign owners by country

Active businesses with a foreign owner, by the owner's country

  • Turqia2,91623.1%
  • Shqipëria1,58712.5%
  • Gjermania8056.4%
  • Maqedoni e Veriut6285%
  • Serbia4883.9%
  • Gjermania, Republika e Kosovës4493.5%
  • Zvicra3983.1%
  • Republika e Kosovës, Turqia3903.1%
  • Republika e Kosovës, Shqipëria3232.6%
  • Shtetet e Bashkuara2672.1%
  • Republika e Kosovës, Zvicra2231.8%
  • Mbretëria e Bashkuar2161.7%
Show 429 more
  • Italia2041.6%
  • Maqedoni e Veriut, Republika e Kosovës2021.6%
  • Kinë2011.6%
  • Austria1881.5%
  • Italia, Republika e Kosovës1200.9%
  • Republika e Kosovës, Serbia1120.9%
  • Kroacia1110.9%
  • Republika e Kosovës, Shtetet e Bashkuara1100.9%
  • Holanda1050.8%
  • Sllovenia1020.8%
  • Jordani990.8%
  • Austria, Republika e Kosovës920.7%
  • Mbretëria e Bashkuar, Republika e Kosovës840.7%
  • Suedia790.6%
  • Franca760.6%
  • Belgjika650.5%
  • Bullgaria610.5%
  • Pakistani580.5%
  • Holanda, Republika e Kosovës550.4%
  • Franca, Republika e Kosovës520.4%
  • Bangladeshi500.4%
  • Greqia500.4%
  • Norvegjia450.4%
  • Mali i Zi450.4%
  • Kanadaja430.3%
  • Republika e Kosovës, Suedia420.3%
  • Republika e Kosovës, Sllovenia410.3%
  • Arabia Saudite410.3%
  • Belgjika, Republika e Kosovës400.3%
  • Rumani350.3%
  • Kroacia, Republika e Kosovës340.3%
  • Bosnjë dhe Hercegovinë330.3%
  • India310.2%
  • Bullgaria, Republika e Kosovës280.2%
  • Egjipti270.2%
  • Norvegjia, Republika e Kosovës240.2%
  • Emiratet e Bashkuara Arabe240.2%
  • Hungaria240.2%
  • Spanja240.2%
  • Finlanda220.2%
  • Poloni220.2%
  • Luksemburgu200.2%
  • Izrael180.1%
  • Greqia, Republika e Kosovës170.1%
  • Poloni, Republika e Kosovës170.1%
  • Australia170.1%
  • Mali i Zi, Republika e Kosovës170.1%
  • Emiratet e Bashkuara Arabe, Republika e Kosovës160.1%
  • Ukrainë160.1%
  • Republika Arabe Siriane160.1%
  • Italia, Shqipëria160.1%
  • Republika Çeke150.1%
  • Danimarka150.1%
  • Qipron150.1%
  • Shqipëria, Turqia140.1%
  • Arabia Saudite, Republika e Kosovës140.1%
  • Moldavi120.1%
  • Irani, Republika Islamike e120.1%
  • India, Republika e Kosovës120.1%
  • Hungaria, Republika e Kosovës120.1%
  • Republika e Kosovës, Spanja110.1%
  • Finlanda, Republika e Kosovës110.1%
  • Izrael, Republika e Kosovës110.1%
  • Gjermania, Zvicra100.1%
  • Republika Çeke, Republika e Kosovës100.1%
  • Afganistani100.1%
  • Pakistani, Republika e Kosovës100.1%
  • Maqedoni e Veriut, Shqipëria100.1%
  • Jordani, Republika e Kosovës90.1%
  • Sllovakia90.1%
  • Greqia, Shqipëria90.1%
  • Republika e Kosovës, Rumani90.1%
  • Australia, Republika e Kosovës90.1%
  • Tajlandë80.1%
  • Kuvajti, Republika e Kosovës80.1%
  • Afrika e Jugut80.1%
  • Kanadaja, Republika e Kosovës80.1%
  • Lituania80.1%
  • Kinë, Republika e Kosovës80.1%
  • Irlanda80.1%
  • Irlanda, Republika e Kosovës80.1%
  • Maqedoni e Veriut, Turqia70.1%
  • Italia, Republika e Kosovës, Shqipëria70.1%
  • Japonia70.1%
  • Portugali70.1%
  • Bangladeshi, Republika e Kosovës60%
  • Zelanda e Re60%
  • Irak50%
  • Bosnjë dhe Hercegovinë, Republika e Kosovës50%
  • Republika e Kosovës, Sllovakia50%
  • Filipine50%
  • Svazilandi40%
  • Bullgaria, Maqedoni e Veriut, Republika e Kosovës40%
  • Danimarka, Republika e Kosovës40%
  • Gjermania, Maqedoni e Veriut40%
  • Holanda, Maqedoni e Veriut, Republika e Kosovës40%
  • Republika Arabe Siriane, Republika e Kosovës40%
  • Sri Lanka40%
  • Lihtenshtajni, Republika e Kosovës40%
  • Nepali40%
  • Greqia, Republika e Kosovës, Shqipëria40%
  • Republika e Kosovës, Ukrainë40%
  • Maltë40%
  • Gjermania, Republika e Kosovës, Serbia40%
  • Gjermania, Republika e Kosovës, Zvicra40%
  • Maqedoni e Veriut, Zvicra40%
  • Kuvajti40%
  • Islanda40%
  • Ishujt e Virgjër Britanikë40%
  • Estoni40%
  • Nigeria40%
  • Libia40%
  • Malavi40%
  • Gjermania, Republika e Kosovës, Turqia30%
  • Egjipti, Republika e Kosovës30%
  • Irak, Republika e Kosovës30%
  • Gjermania, Mbretëria e Bashkuar, Republika e Kosovës30%
  • Singapori30%
  • Tunizia30%
  • Bullgaria, Maqedoni e Veriut30%
  • Republika e Kosovës, Shqipëria, Turqia30%
  • Republika e Kosovës, Shtetet e Bashkuara, Turqia30%
  • Belgjika, Franca, Republika e Kosovës30%
  • Gjermania, Republika e Kosovës, Shqipëria30%
  • Austria, Republika e Kosovës, Zvicra30%
  • Republika e Kosovës, Svazilandi30%
  • Serbia, Zvicra30%
  • Republika e Kosovës, Serbia, Zvicra30%
  • Austria, Shqipëria30%
  • Portugali, Republika e Kosovës30%
  • Brazili, Republika e Kosovës30%
  • Shqipëria, Tunizia30%
  • Federata Ruse, Republika e Kosovës30%
  • Franca, Turqia30%
  • Brazili30%
  • Turqia, Ukrainë30%
  • Irani, Republika Islamike e, Republika e Kosovës30%
  • Italia, Republika e Kosovës, Sllovenia20%
  • Ishujt Marshall20%
  • Shqipëria, Zvicra20%
  • Kazakistani20%
  • Greqia, Mbretëria e Bashkuar20%
  • Austria, Republika e Kosovës, Rumani20%
  • Fildishi Bregdeti20%
  • Sudani20%
  • Kolumbia20%
  • Rumani, Turqia20%
  • Uzbekistani20%
  • Franca, Zvicra20%
  • Panamasë20%
  • Omani, Republika e Kosovës20%
  • Republika e Kosovës, Shqipëria, Zvicra20%
  • Libani, Republika e Kosovës20%
  • Izrael, Shqipëria20%
  • Irani, Republika Islamike e, Maqedoni e Veriut, Republika e Kosovës20%
  • Serbia, Turqia20%
  • Country not recorded20%
  • Gjermania, Turqia20%
  • Maqedoni e Veriut, Republika e Kosovës, Turqia20%
  • Qipron, Republika e Kosovës20%
  • Gjermania, Serbia20%
  • Serbia, Shqipëria20%
  • Turkmenistani20%
  • Hong Kong20%
  • Gjermania, Shqipëria20%
  • Qipron, Republika e Kosovës, Shqipëria20%
  • Venezuela20%
  • Maqedoni e Veriut, Republika e Kosovës, Sllovenia20%
  • Hungaria, Serbia20%
  • Filipine, Republika e Kosovës20%
  • Nigeria, Republika e Kosovës20%
  • Greqia, Shtetet e Bashkuara20%
  • Holanda, Turqia20%
  • Maqedoni e Veriut, Republika e Kosovës, Shqipëria20%
  • Sejshelet20%
  • Algjeria20%
  • Republika e Kosovës, Zelanda e Re20%
  • Letonia20%
  • Malajzia, Republika e Kosovës20%
  • Austria, Maqedoni e Veriut20%
  • Italia, Sllovenia20%
  • Mauritius20%
  • Republika e Kosovës, Shqipëria, Shtetet e Bashkuara20%
  • Franca, Serbia20%
  • Franca, Republika e Kosovës, Zvicra20%
  • Haiti20%
  • Italia, Republika e Kosovës, Zvicra20%
  • Irlanda, Kamerun20%
  • Franca, Izrael, Shtetet e Bashkuara20%
  • Katar20%
  • Maltë, Republika e Kosovës20%
  • Mbretëria e Bashkuar, Shqipëria20%
  • Bjellorusia20%
  • Gjermania, India, Republika e Kosovës20%
  • Gjermania, Italia, Republika e Kosovës20%
  • Kongo20%
  • Luksemburgu, Republika e Kosovës20%
  • Kazakistani, Republika e Kosovës20%
  • Korea e Jugut20%
  • Maqedoni e Veriut, Mbretëria e Bashkuar10%
  • Republika e Kosovës, Shtetet e Bashkuara, Zvicra10%
  • Greqia, Republika e Kosovës, Zvicra10%
  • Gjermania, Holanda, Republika e Kosovës10%
  • Rumani, Shtetet e Bashkuara10%
  • Austria, Gjermania, Turqia10%
  • Brazili, Zvicra10%
  • Maroku, Republika e Kosovës10%
  • Jordani, Shtetet e Bashkuara10%
  • Mbretëria e Bashkuar, Norvegjia, Republika e Kosovës10%
  • Bosnjë dhe Hercegovinë, Republika e Kosovës, Zvicra10%
  • Gjermania, Republika e Kosovës, Shtetet e Bashkuara10%
  • Lituania, Mbretëria e Bashkuar10%
  • Italia, Tunizia10%
  • Libani10%
  • Barbados10%
  • Jordani, Republika Arabe Siriane10%
  • Vietnami10%
  • Korea e Veriut, Republika e Kosovës10%
  • Greqia, Republika e Kosovës, Shqipëria, Zvicra10%
  • Mali i Zi, Spanja10%
  • Kroacia, Zvicra10%
  • Maqedoni e Veriut, Republika e Kosovës, Shqipëria, Zvicra10%
  • Austria, Gjermania10%
  • Gjermania, Italia10%
  • Gjermania, Republika e Kosovës, Shqipëria, Turqia10%
  • Angola, Franca, Republika e Kosovës10%
  • Maqedoni e Veriut, Republika e Kosovës, Zvicra10%
  • Belgjika, Republika e Kosovës, Shtetet e Bashkuara10%
  • Omani10%
  • Bosnjë dhe Hercegovinë, Kroacia, Republika e Kosovës10%
  • Shqipëria, Shtetet e Bashkuara10%
  • Mbretëria e Bashkuar, Turqia10%
  • Republika Çeke, Shtetet e Bashkuara10%
  • Emiratet e Bashkuara Arabe, Holanda10%
  • Republika e Kosovës, Vanuatu10%
  • Irlanda, Mbretëria e Bashkuar10%
  • Republika e Kosovës, Serbia, Turqia10%
  • Austria, Federata Ruse, Republika e Kosovës10%
  • Gjermania, Maqedoni e Veriut, Republika e Kosovës10%
  • Federata Ruse10%
  • Irlanda, Pakistani10%
  • Mbretëria e Bashkuar, Republika e Kosovës, Turqia10%
  • Bullgaria, Turqia10%
  • Italia, Lituania10%
  • Panamasë, Republika e Kosovës, Shqipëria10%
  • Italia, Republika e Kosovës, Serbia10%
  • Hong Kong, Republika e Kosovës, Suedia10%
  • Franca, Korea e Jugut, Republika e Kosovës, Zvicra10%
  • Austria, Gjermania, Republika e Kosovës, Shqipëria10%
  • Jordani, Serbia10%
  • Kroacia, Republika e Kosovës, Turqia10%
  • Kuvajti, Libani, Republika e Kosovës10%
  • Sllovenia, Zvicra10%
  • Mbretëria e Bashkuar, Sllovakia10%
  • Greqia, Libani, Republika e Kosovës10%
  • Franca, Republika e Kosovës, Shqipëria10%
  • Gjermania, Portugali, Republika e Kosovës10%
  • Shtetet e Bashkuara, Zvicra10%
  • Belgjika, Franca, Holanda, Luksemburgu10%
  • Gjermania, Italia, Mbretëria e Bashkuar, Republika e Kosovës10%
  • Maqedoni e Veriut, Republika e Kosovës, Shtetet e Bashkuara10%
  • Mbretëria e Bashkuar, Republika e Kosovës, Sllovenia10%
  • Bangladeshi, Sllovenia10%
  • Bosnjë dhe Hercegovinë, Republika e Kosovës, Shqipëria10%
  • Egjipti, Shqipëria10%
  • Monako10%
  • Republika e Kosovës, Suedia, Zvicra10%
  • Belgjika, Izrael, Maqedoni e Veriut, Republika e Kosovës10%
  • Gjermania, Izrael, Mbretëria e Bashkuar10%
  • Maqedoni e Veriut, Sllovenia10%
  • Afrika e Jugut, Mbretëria e Bashkuar10%
  • Gjermania, Mbretëria e Bashkuar10%
  • Indonezia10%
  • Italia, Maqedoni e Veriut10%
  • Kamerun10%
  • Kroacia, Republika e Kosovës, Serbia10%
  • Kuba, Republika e Kosovës10%
  • Malajzia10%
  • Mbretëria e Bashkuar, Zvicra10%
  • Afrika e Jugut, Republika e Kosovës10%
  • Holanda, Shqipëria10%
  • India, Mbretëria e Bashkuar, Pakistani10%
  • Jordani, Kuvajti, Republika e Kosovës10%
  • Australia, Shqipëria10%
  • Austria, Republika e Kosovës, Serbia10%
  • Belgjika, Republika e Kosovës, Sllovenia10%
  • Gjermania, Luksemburgu10%
  • Italia, Mbretëria e Bashkuar, Republika e Kosovës10%
  • Maqedoni e Veriut, Mbretëria e Bashkuar, Republika e Kosovës10%
  • Pakistani, Sllovenia10%
  • Shtetet e Bashkuara, Turqia10%
  • Gjermania, Izrael, Mbretëria e Bashkuar, Suedia10%
  • Emiratet e Bashkuara Arabe, Sllovenia10%
  • Bahamas10%
  • Franca, Holanda, Japonia, Republika e Kosovës10%
  • Bahrein, Republika e Kosovës10%
  • Belize10%
  • Argjentina, Republika e Kosovës10%
  • Franca, Shqipëria10%
  • Gjeorgjia, Republika e Kosovës10%
  • Italia, Rumani10%
  • Letonia, Republika e Kosovës, Shtetet e Bashkuara10%
  • Portugali, Ukrainë, Zvicra10%
  • Austria, Kroacia, Republika e Kosovës10%
  • Malajzia, Mbretëria e Bashkuar10%
  • Maltë, Norvegjia, Republika e Kosovës10%
  • Afganistani, Republika e Kosovës10%
  • Australia, Mbretëria e Bashkuar10%
  • Austria, Italia, Republika e Kosovës10%
  • Bosnjë dhe Hercegovinë, Greqia, Maqedoni e Veriut10%
  • Danimarka, Franca, Republika e Kosovës10%
  • Gjeorgjia10%
  • Kanadaja, Pakistani10%
  • Austria, Gjermania, Republika e Kosovës10%
  • Gjermania, Jordani10%
  • Kroacia, Portugali, Republika e Kosovës10%
  • Armenia10%
  • Belgjika, Holanda10%
  • Belgjika, Maroku, Serbia10%
  • Japonia, Republika e Kosovës10%
  • Jemeni, Jordani, Libia10%
  • Kinë, Portugali10%
  • Kinë, Republika e Kosovës, Zvicra10%
  • Kroacia, Shqipëria10%
  • Maltë, Mbretëria e Bashkuar10%
  • Brazili, Spanja10%
  • Finlanda, Gjermania10%
  • Holanda, Republika e Kosovës, Shqipëria10%
  • Irlanda, Italia, Republika e Kosovës10%
  • Kanadaja, Turqia10%
  • Norvegjia, Suedia10%
  • Republika e Kosovës, Shqipëria, Sllovakia10%
  • Australia, Gjermania, Republika e Kosovës, Zvicra10%
  • Austria, Belgjika10%
  • Belgjika, Gjermania, Republika e Kosovës10%
  • Egjipti, Republika e Kosovës, Shqipëria10%
  • Gjermania, Portugali10%
  • Maqedoni e Veriut, Ukrainë10%
  • Poloni, Republika e Kosovës, Suedia10%
  • Austria, Shtetet e Bashkuara10%
  • Bullgaria, Italia10%
  • Bullgaria, Republika e Kosovës, Serbia10%
  • Danimarka, Mbretëria e Bashkuar, Republika e Kosovës10%
  • Egjipti, Republika Arabe Siriane10%
  • Filipine, Gjermania, Republika e Kosovës10%
  • Kolumbia, Vietnami10%
  • Kuba10%
  • Mali i Zi, Republika e Kosovës, Shtetet e Bashkuara10%
  • Maqedoni e Veriut, Sllovenia, Ukrainë10%
  • Panamasë, Zvicra10%
  • Bosnjë dhe Hercegovinë, Kroacia, Maqedoni e Veriut, Republika e Kosovës10%
  • Botsvana10%
  • Bullgaria, Franca, Republika e Kosovës10%
  • Bullgaria, Gjermania, Republika e Kosovës10%
  • Egjipti, Gjermania, Republika e Kosovës10%
  • Gjeorgjia, Gjermania, Republika e Kosovës10%
  • Italia, Kanadaja10%
  • Korea e Jugut, Kroacia, Mali i Zi, Republika e Kosovës, Shqipëria10%
  • Kuba, Shtetet e Bashkuara10%
  • Mali i Zi, Shqipëria, Zvicra10%
  • Austria, Republika e Kosovës, Shtetet e Bashkuara10%
  • Austria, Republika e Kosovës, Shtetet e Bashkuara, Turqia10%
  • Holanda, Maqedoni e Veriut10%
  • India, Italia, Republika e Kosovës10%
  • Italia, Kinë10%
  • Korea e Jugut, Republika e Kosovës10%
  • Mali i Zi, Republika e Kosovës, Senegali10%
  • Maqedoni e Veriut, Serbia10%
  • Maqedoni e Veriut, Shtetet e Bashkuara10%
  • Mbretëria e Bashkuar, Qipron, Republika e Kosovës10%
  • Namibi10%
  • Republika e Kosovës, Uganda10%
  • Sierra Leone10%
  • Belgjika, Shqipëria10%
  • Bosnjë dhe Hercegovinë, Maqedoni e Veriut10%
  • Danimarka, Zvicra10%
  • Emiratet e Bashkuara Arabe, Qipron10%
  • Gana, Republika e Kosovës, Shqipëria10%
  • Gjermania, Irak, Republika e Kosovës10%
  • Gjermania, Irlanda, Mbretëria e Bashkuar, Republika e Kosovës, Shtetet e Bashkuara10%
  • Holanda, Kanadaja, Maqedoni e Veriut, Shqipëria10%
  • Indonezia, Republika e Kosovës10%
  • Irani, Republika Islamike e, Turqia10%
  • Italia, Zvicra10%
  • Izrael, Jordani10%
  • Izrael, Turqia10%
  • Mbretëria e Bashkuar, Shtetet e Bashkuara10%
  • Shqipëria, Suedia10%
  • Shtetet e Bashkuara, Zelanda e Re10%
  • Trinidad dhe Tobago10%
  • Uganda10%
  • Australia, Turqia10%
  • Danimarka, Poloni, Shtetet e Bashkuara10%
  • Emiratet e Bashkuara Arabe, Gjermania10%
  • Filipine, Zvicra10%
  • Franca, Suedia10%
  • Gjermania, Suedia10%
  • Grenada10%
  • Grenada, Maqedoni e Veriut10%
  • Italia, Mbretëria e Bashkuar10%
  • Kenia, Nigeria, Republika e Kosovës10%
  • Kolumbia, Republika e Kosovës10%
  • Lituania, Shqipëria10%
  • Mali i Zi, Turqia10%
  • Maroku10%
  • Mbretëria e Bashkuar, Spanja10%
  • Meksika, Spanja10%
  • Republika e Kosovës, Uruguai10%
  • Shqipëria, Spanja10%
  • Suedia, Turqia10%
  • Tunizia, Turqia10%
  • Vanuatu10%
  • Federata Ruse, Kroacia, Poloni, Republika e Kosovës10%
  • Austria, Bullgaria, Republika e Kosovës10%
  • Lituania, Republika e Kosovës10%
  • Federata Ruse, Turqia10%
  • Qipron, Turqia10%
  • Greqia, Republika e Kosovës, Turqia10%
  • Greqia, Turqia10%
  • Portugali, Suedia10%
  • Qipron, Republika e Kosovës, Turqia10%
  • Jemeni10%
  • Turkmenistani, Turqia10%
  • Danimarka, Maqedoni e Veriut, Republika e Kosovës10%
  • Hungaria, Republika e Kosovës, Shtetet e Bashkuara10%
  • Bullgaria, Republika e Kosovës, Sllovenia10%
  • Austria, Belgjika, Republika e Kosovës10%
  • Irak, Kuvajti10%
  • Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Republika e Kosovës10%

Registered capital

Active businesses by starting capital in ARBK

  • Under €1,00042,89422.2%
  • €1,000 to €9,99931,00016.1%
  • €10,000 to €99,9999,9765.2%
  • €100,000 to €999,9992,2241.2%
  • €1 million or more5950.3%
  • Not recorded106,26055.1%
Capital is what was declared at registration, usually in euros. Many sole proprietors do not record it.

Ownership by year registered, All of Kosovo

Businesses active today, by the year they were registered

Ownership by year registered, All of Kosovo
YearActiveWoman-ownedWomen shareForeign-ownedForeign share
202612,1843,29327%1,60713.2%
202512,8773,42626.6%1,60712.5%
202411,6843,07326.3%1,31611.3%
202311,1482,94126.4%9518.5%
202210,7142,73525.5%8517.9%
202110,2572,63725.7%7717.5%
20209,3912,24123.9%5535.9%
20199,3412,37525.4%6697.2%
20187,4471,87325.2%5166.9%
20176,6031,55123.5%5077.7%

Municipalities compared

Businesses active today, ranked by share with women owners

Municipalities compared
MunicipalityActiveWomen shareForeign share
Partesh4639.1%2.2%
North Mitrovica97629.9%3.9%
Mamushe29628%7.1%
Junik12627%4.8%
Ranillug5925.4%0%
Strpce71324%2.1%
Pristina54,13022.7%13.3%
Gracanice1,83922.5%13.5%
Fushe Kosove7,08222.3%9%
Gjakova8,47521.9%2.7%
Klokot9721.6%4.1%
Novo Brdo38321.1%2.6%
Peja10,56921.1%3.6%
Decan2,10720.6%2.1%
Zvecane63719.9%1.9%
Hani i Elezit50219.9%6%
Prizren15,83019.7%6.8%
Gjilan11,33619.5%3.8%
Skenderaj2,63019.3%1.3%
Zubin Potok49419.2%1.8%
Kamenica2,50419.1%1.5%
Ferizaj15,58719.1%5.2%
Leposavic1,06218.3%2.3%
Istog3,00718.1%2%
Suva Reka3,99218.1%2.9%
Mitrovica7,43717.9%3.5%
Klina2,75617.8%1.7%
Podujevo5,91117%1.4%
Obilic1,63216.6%3.7%
Glogovac4,18316.6%2.3%
Kacanik2,73816.2%2.6%
Vushtrri5,18415.8%2.1%
Lipjan5,26815.6%4.4%
Rahovec3,28614.5%1.5%
Stimlje2,03214.2%2.5%
Vitina3,85414%1.8%
Malisheve2,92413.6%1.1%
Dragash1,26511.5%0.6%

Ownership comes from ARBK's lists of women-owned and foreign-owned businesses. A business with several owners counts once. Only active businesses are counted.

Source: ARBK data that Kerko keeps up to date. Figures refresh every hour. Data sources

Business ownership in Kosovo: women, foreign owners and capital | Kerko.com